Menu
Your Cart

Sıkca Sorulan Sorular ?

ELEKTRONİK SİGARA NEDİR?

Elektronik sigara, geleneksel sigara hissini tekrar üretir. Temel olarak bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşur. Atomizer içine konulmuş olan aromalı sıvıları sıcaklık yardımıyla buğu haline dönüştürür. Atomizer sıcaklık üretmek için gereksinim duyan enerjiyi bataryadan sağlamaktadır. Nefes çekme esnasında hava ile karışan ve buğu haline dönüşen e-likit, geleneksel sigaradakine benzer bir duman üretir.
Küçük, orta ve büyük çaptaki kullanıcılar için rahat ve ulaşılabilir bütün kitleri öneriyoruz. Kullanmak için yalnızca içine seçtiğiniz e-likiti eklemelisiniz.
Bu elektronik sigara rehberinde elektronik sigara ile alakalıki dikkate almanız ihtiyaç duyulan her şeyi ve avantajlarını sizin için listeleyeceğiz.

ELEKTRONİK SİGARANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Ateşleme periyodu geleneksel sigaradaki benzer biçimde değildir, çünkü zift, katran benzer biçimde zararı olan maddeler oluşmaz. Tercihinize nazaran müsait bir nikotin dozajı ile beraber damak tadınıza nazaran aromalandırılmış bir e-likit kullanabilirsiniz.
Oldukça ekonomiktir: Sigara için kullandığınız bütçede minimum 5 kat tutum edeceksiniz.
Kül tablalarını, çakmakları, rahatsız edici tütün kokularını unutun.
Geleneksel bir sigaradan aldığınız hissi elektronik sigaradan da alabilirsiniz.


HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMEM GEREKTİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIM?

Elektronik sigaraya geçiş yapıldığında, birçok seçenekten hangisinin seçilmesi gerektiği mevzusu kullananların her zaman aklındadır. Elektronik sigara piyasasında geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu elektronik sigara rehberi ile hangi elektronik sigarayı seçmeniz gerektiği mevzusunda işinizi kolaylaştıracağız.

1. BAŞLAMAK İÇİN HANGİ MODELDEN UZAK DURMALIYIM ?

Sigara kullanmayı bıraktıktan sonraki ilk refleks, sigarayı kendisine benzeyen (aynı formda, aynı boyutta) bir elektronik aygıt ile değişiklik yapmak olabilir.

Bu refleksten tamamen kaçınılmalıdır. Elektronik ikameler, geleneksel sigara biçimine haiz ilk jenerasyondur. Bu sigaraya benzeyen cihazlar aynı buharı üretir, ehil oranda bir nikotin getirir, kısıtlı batarya seçenekleri ile beraber boğazda bıraktığı hisler nerede ise hepsinde aynıdır. Aynı halde, aroma seçenekleri de sınırlıdır. Dahası, geleneksel sigara benzeri elektronik sigaralar bırakmanız için müsait değildir. Ancak, sigara içmeyi bırakmanıza imkan sağlamasa bile bu alışkanlık fikrini unutmamalısınız, öteki modelleri daha müessir keşfetmek için başlangıç olarak kullanılabilir.

2.YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA

Şimdi hangi modelden uzak durmamız icap ettiğini biliyoruz, peki hangi elektronik sigara ile başlamalıyız?

Şarj edilebilir elektronik sigara modeli ile adım atmak tercih edilebilir. Şarj edilebilir elektronik sigaralar, buharlaştırma sistemini meydana getiren atomizer haznesi (bu hazne e-likit ile doldurulur) ve bu haznedeki e-likiti ısıtıp buharlaştıracak olan bataryadan oluşur.

Atomizerin kullanması, kullanıcıya geleneksel sigaradakine benzer bir boğaza vuruş sağlar. Bu atomizerler oldukca sayıda e-likit ile beraber kullanılabilir ve e-likit haznelerinin cihazdan cihaza değişen belli bir kapasiteleri vardır. Atomizerlerin son jenerasyonları hava girişini ayarlayabileceğiniz hava akımı halkalarına ve likit dolum sistemlerine haizdir.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA

Yüksek otonomiye ve güce haiz bataryalar, uzun soluklu bir nikotin etkinliği ile beraber sigaranın verdiği hissi tekrar üretir ve size sunar. Elektronik sigaranızı uzun zaman kullanabilmeniz için Pass Through fonksiyonuna haizdir. Bununla beraber, box formatındaki bataryalar için şarj süresi oldukca daha kısadır. Günümüzde diğerlerine kıyasla daha popüler olan box mod formatındaki bataryalar kompakt boyutları ile beraber ergonomik bir kullanıma haizdir ve tecrübeli kullanıcılar için önerilir.

3. HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇECEĞİMİ ANLAMAK İÇİN HANGİ KRİTERLERE DİKKAT ETMELİYİM?

İlk defa kullanmak için hangi elektronik sigarayı seçmemiz icap ettiğini inceleme periyodu birazcık komplike gelebilir. Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanmaya karar verenler piyasadaki elektronik sigara seçeneklerinin içinde kaybolabilir. Sizin için burada süratli bir Elektronik Sigara Rehberi var.

Sizin için iyi bir tercih olacak elektronik sigaranın şarj etmeye ihtiyaç duymadan size bigün süresince iyi bir performans sağlaması, rahat bir kullanması olması ve iyi bir tat ile beraber geleneksel sigarada aldığınız boğazdaki vuruşu getirmesi gerekir.

Piyasadaki modeller arasından doğru elektronik sigarayı bulmak için, sigara kullanırken ilişkin olduğunuz profili ve amacınızı belirlemeniz gerekir.

Kullanım Profiliniz:
Ara Sıra Sigara Kullanan: Günde ortalama olarak 10 tane sigara içiyorsanız ve sigaraya bağımlı hissetmiyorsanız bu gruptasınız demektir.
Orta Derecede Sigara Kullanan: Günde tertipli olarak 10-20 tane içinde sigara içiyorsanız, sigaraya bağımlı olmakla birlikte yokluğuna birkaç saat dayanabiliyorsanız bu gruptasınız.
Yoğun Olarak Sigara Kullanan: Günde 20’den fazla sigara içiyorsanız, ağzınızda devamlı sigara var ise ve sigarasız bigün hayal edemiyorsanız bu gruptasınız.
Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamamanızı şiddetle öneri ediyoruz.

Hedefiniz:
Sigarayı tamamen elektronik sigara ile değiştirin, aldığınız hazzı ve zevki koruyun
Eğer ayarlamalar ile uğraşmak istemiyorsanız olası olduğunca rahat olan bir aygıt bulabilirsiniz
Eğer ayarlamalar sizi rahatsız etmiyorsa, cihazınızı iyileştirebilir ve değişik e-sigara stilleri keşfedebilirsiniz.
Sigarayı tamamen bırakın, elektronik sigara yalnızca bir geçiş değildir. Sigara tüketiminizi azaltabilirsiniz, elektronik sigara güçlük yaşadığınız anlarda size destek olacak.
Sigara tüketiminizi azaltın.
Bütçenizde oluşan tasarrufun farkına varın.

4. E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN

Sizi doygunluk edecek oranda nikotin oranına haiz bir e-likit tüketmeniz, sigaradan elektronik sigaraya geçiş yapmanız mevzusunda size destek olur. Yani likit seçiminiz de elektronik sigara seçiminiz kadar önemlidir. Sigaranın eksikliğinden meydana gelen hissin üstesinden gelmek için ehil dozajda bir nikotin gereklidir.

E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN

Nikotin payı yalnızca bağımlılığınıza bağlı değildir, bunun yanında kullandığınız aygıt ile ilgilidir. Performansı yüksek bir aygıt, her çekişte size daha çok nikotin getirir.

5. ELEKTRONİK SİGARA BAŞLAYANLARA TAVSİYELER

İyi adım atmak için, şarj sıkıntısı yaşamadan gün boyu kullanabileceğiniz bir elektronik sigara seçmelisiniz.
Sigaranın eksikliğini kapatmak için ehil nikotin oranına haiz bir e-likit gerekir.
Sigaradan aldığınız tadın aynısını beklemeyin, sigara ve elektronik sigaranın verdiği hisler karşılaştırma edilebilir. Ancak doğru nikotin seviyesinde bir e-likit kullanırsanız aradığınız hazzı bulacaksınız.
Sigara ile elektronik sigara, kullanıcının yapmış olduğu çekiş açısından farklıdır. Sigarada meydana getirilen kısa ve yoğun bir çekişin bilakis, elektronik sigarada çekiş daha uzun (3-4 saniye) ve daha yumuşak olmalıdır. Elektronik sigarada çekiş yaparken batarya üstünde bulunan ateşleme butonuna basmanız gerekir.
Her vakit yedek coilinizin olmasını öneriyoruz. Bu kısım, elektronik sigaranın tertipli olarak değiştirilmesi ihtiyaç duyulan parçasıdır. Coilin ömrü bittiğinde, çekiş yaparken aldığınız hissin kalitesi azalır.
Yeni coilin takılması ile beraber, hazneye likit doldurduktan sonrasında ateşleme tuşuna basmadan 5-10dk dakika beklemek gerekir. Bu sayede yanık bir tat alma olasılığınız ortadan kalkar.
İlk birkaç gün içinde elektronik sigarayı oldukca yoğun olarak kullandığınızı düşündüyseniz kendinizi suçlu hissetmeyin, bu size nikotini getiren elektronik sigaranın düşük etkinliğinden ötürü kaynaklanır.
Nikotin mevzusunda sorun yaşamamanız için, nikotin alım seviyenizi süratle düşürmeye çalışmayın.
Aldığınız keyif elektronik sigara kullanımında en mühim faktördür, değişik e-likitler kullanmaktan çekinmeyin.

HANGİ PROFİLE GÖRE HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMELİYİM?

Web sitemizde yer edinen tüm elektronik sigara kitleri tamamen emin ürünlerden oluşturulmuştur ve kullananların beğenisini toplamıştır. Sitemizde yer edinen bütün kitleri faal ve rahat kullanımlarını keşfetmeniz için size öneri ediyoruz.

Eğer bazen sigara kullanan biriyseniz (günde 10’dan daha azca), yada elektronik sigara sizin sigarayı bırakmanız için bir geçiş ise ve kullanması rahat, fazla ayar seçeneği olmadan performans yayınlayan bir ürün arıyorsanız Starter Setler sizin için ülkü bir model. Joyetech eGo AIO Serisi, Eleaf iCare Serisi, Joyetech eGo One Serisi.. benzer biçimde şarj, likit kapasitesi, renk ve boyutunu inceleyerek en begendiğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Eğer vasatta sigara kullanan biriyseniz (günde 10-20 içinde) ve kullanması rahat, iyi bir otonomiye haiz ve sigaranın verdiği hissi kusursuz bir halde verebilen bir aygıt arıyorsanız; Starter Setler, Mini Mod Setler yada Standart Mod Setler size ehil gelecektir.

Orta üzeri derecede yada yoğun olarak sigara kullanan, değişik e-sigara deneyimleri için ayarlamalar yapmak isteyen kişiler için değişik stilleri keşfedebileceğiniz Standart Mod Setleri öneriyoruz.

Ayrıca yeniden orta üzeri derecede yada yoğun olarak sigara kullanan, yüksek buğu üretimi ve düzgüsel bir sigaradan daha çok bir boğaza vuruş isteyen kullanıcılar için Mega Mod Setleri öneriyoruz.

ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?

Elektronik sigara temel olarak bir batarya ve bir atomizerden meydana gelir. Atomizerde hazne bölümü ile beraber buharlaştırma sistemini meydana getiren coil mevcuttur.

Batarya, elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile lüzumlu enerjiyi veren unsurdur. Elektronik sigaranızı seçerken iki tane mühim noktayı göz önüne almanız gerekir: batarya otonomisi ve batarya gücü. Daha fazla teferruat için Elektronik Sigara Batarya Rehberi’ne bakabilirsiniz.
Atomizer bölümü ise hazne, coil (dirayetli telden ve pamuktan oluşur) ve ağızlıktan meydana gelir. E-likit haznesine bağlı olan coillerin etrafındaki pamuk e-likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya bu dirayetli telleri ısıtır ve i·lişki eden e-likidi buharlaştırır. Üretilen buğu ağızlık bölümüne kadar gelir ve kullanıcı tarafınca çekilir. Haznenin boyutu (e-likit kapasitesi) elektronik sigara seçilirken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir unsurdur. Daha fazla teferruat için, Atomizer Rehberi ’ne göz atabilirsiniz. Coil tipleri, üretilen buğu miktarını etkiler. Coiller ömrü doldurulduğunda değiştirilmelidir (bir coilin yaklaşık 15 gün kullanım ömrü vardır)

NEDEN ELEKTRONİK SİGARAYA GEÇİYORUZ?

Çünkü siz bir sigara içicisisiniz ve bu bağımlılığınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamayın.
Elektronik sigara piyasasında Ernst & Young’un yaptığı son çalışmalar, sigara kullanıcılarının birinci motivasyonunun esenlik korunması bulunduğunu gösteriyor. Elektronik sigara kullanıcıların 51%’i, elektronik sigaranın düzgüsel sigaradan daha azca zararı olan olduğundan kullanıyor. I’u ise elektronik sigaranın, düzgüsel sigara tüketimini azaltmaya destek bulunduğunu düşünüyor. Ayrıca sigara tutarları da tütün ürünlerinde yüksek vergilere haiz ülkeler için de mühim bir motivasyon.

ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI ZARARLI?

Sigaranın bilakis, elektronik sigara kullanıldığında zift yada katran benzer biçimde zararı olan maddeler açığa çıkmaz. Normal sigara ile elektronik sigaranın en büyük farkı, düzgüsel sigaranın yanarken oluşturduğu zehirli maddelerdir. İngiltere Kamu Sağlığı kurumuna nazaran elektronik sigara düzgüsel sigaraya kıyasla 95 d azca zararlıdır.

ELEKTRONİK SİGARA İÇİNDE NE VAR BİLMİYOR MUYUZ?

E-likitlerin içeriğindeki bileşenler hakkındaki olarak bir yanlış kanı mevcuttur. Elektronik sigaranın ne işe yaradığını ve elektronik sigarada kullanılan likitin nelerden oluştuğunu harika halde biliyoruz. Örneğin Fransa’da, e-likitlerin üstünde bulunan etiketlerin doğru olması gerektiğine dair bir yasa mevcuttur. Üreticilerin ve satıcıların internet sitelerinde her ürünün detayı bulunabilir.

ELEKTRONİK SİGARANIN BENİM SAĞLIĞIM İÇİN AVANTAJI NEDİR?

Elektronik sigaraya başlamış olan kullanıcının birkaç gün sonrasında nefesi düzelmeye başlar, tat duyusu iyileşir, iştahı yerine gelir ve derisi daha canlı görünür. Solunum ile alakalı kronik enfeksiyonlar azalır. Ancak gebe hanımefendilerin nikotinli e-likitlerden uzak durması gerekir.

ELEKTRONİK SİGARANIN DİĞER TÜTÜN İKAMELERİNE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?

Doktorlara ve bağımlılık uzmanlarına nazaran, sigarayı bıraktırma mevzusunda elektronik sigara öteki deva ikamelerine karşı daha etkilidir. Dahası, elektronik sigaranın kullanması, alınan nikotinin mühim oranda azaltılması için bir yol olarak görülmüştür.

ELEKTRONİK SİGARANIN ÇEVREMDEKİLERE BİR ZARARI VAR MI?

Bu mevzu günümüzde hala tartışılmakta; meydana getirilen birkaç çalışmaya nazaran düzgüsel sigaranın bilakis elektronik sigara kullanması esnasında nikotinden ancak kullanan şahıs etkilenir.

ELEKTRONİK SİGARA NORMAL SİGARA KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇEBİLİR Mİ?

Birçok çalışma, elektronik sigaranın düzgüsel sigaraya nazaran oldukca daha azca risk içerdiğini gösteriyor. Elektronik sigara kullanılırken nikotinin yada öteki zararı olan maddelerin açığa çıkmış olduğu bir yanma reaksiyonu meydana gelmez. Uzmanlara nazaran elektronik sigara düzgüsel sigaraya nazaran 95�ha azca risk içerir. Elektronik sigara kullanan pek oldukca insan düzgüsel sigarayı kullanmayı azaltmış yada tamamen bırakmıştır.

BAŞLAMAK İÇİN BİR BOX’A MI İHTİYACIM VAR?

Piyasada oldukca sayıda minik box modlar(mini modlar) mevcuttur. Bazıları yeni kullanıcılar için özelleştirilmiştir: Mini Volt, iStick, eVic VTC Mini bunlardan bazılarıdır. Bu box modların kullanması kolaydır, kullanmak için kullanım kılavuzunu okumaktan başka extra bir gayret masrafınıza gerek yoktur. Örneğin iStick Pico için bir çift batarya ile beraber bir şarj aleti almanız kullanışlı olabilir. Mini boxlar çoğu zaman daha gelişmiş moda geçmek isteyen kullanıcılar için ikinci adım olarak satın alınır. Örneğin, mini box mod ile çıkış gücü kullananların isteğine nazaran ayarlanabilir.

NEDEN “BÜYÜK - MEGA” ELEKTRONİK SİGARALAR VAR?

Neden Büyük-Mega Mod elektronik sigaralar var sorusunun cevabı ise daha uzun zaman kullanılabilmesi için mühim derecede yüksek batarya otonomisine haiz ve daha çok buğu üretmek için gücü artırabildiğiniz mega modlar mevcuttur. Bu modlar yeni başlayanlara önerilmez, bundan dolayı coillerin ve bataryaların kullanması için malumat sahibi olunması gerekir.

YENİ BAŞLADIM VE YÜKSEK MİKTARDA BUHAR ÜRETMEK İSTİYORUM, HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI KULLANMALIYIM?

Yeni başladınız sadece daha çok buğu üretmek için hangi elektronik sigarayı kullanmanız icap ettiğini bilmek istiyorsunuz. Size yaklaşık 70W güç çıkışına haiz bir box mod, iyi hava akımı sistemine haiz bir atomizer ve 0.5ohm dirence haiz coil öneriyoruz. Bitkisel gliserin (VG) payı yüksek olan bir likit ile (VG > 50%) beraber aradığınız buharı üretebileceksiniz.

ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI PAHALI?

Bu yanıt elektronik sigaranızı ne çoğunlukla kullandığınıza bağlı olarak değişir. Elektronik sigara aldıktan sonrasında kullanacağınız likitleri ve coilleri de hesaba katmalısınız. Kullandığınız likit miktarı ve coil sayısı elektronik sigaranızı ne çoğunlukla kullandığınız ile ilişkilidir. Eğer e-likit tüketiminiz fazla ise (günde ortalama 10ml) kendi likidinizi kendiniz üretmeniz de seçenekler arasındadır. Bu işlemi DIY (Do It Yourself - Kendin Yap) olarak adlandırıyoruz, bu işlemin maliyeti daha azdır ve yapımı da oldukca basittir. Ayrıca kendi coilinizi kendiniz de kurabilirsiniz. Bu da ekonominize destek olabilir, sadece bu işlemler için birtakım teknik detayları öğrenmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak elektronik sigara düzgüsel sigaradan daha karlıdır.